ای کسی که هنوزم باعث آزار منی روزای قشنگ عمرم رو بدهکار منی
سال نومبارک...
نوشته شده توسط M.S در ساعت 11:22
سال نومی شود.زمین نفسی دوباره می کشد.

برگ ها به رنگ در می آیند و گل ها لبخند می زند و پرنده های خسته بر می گردند

و دراین رویش سبز دوباره...من...تو...ما...کجا ایستاده اییم.سهم ما چیست؟..

نقش ما چیست؟...پیوند ما در دوباره شدن با کیست؟...

زمین سلامت می کنیم و ابرها درودتان باد و ...سال نو مبارک ...

چون همیشه امیدوار وسال نومبارک.:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه نوروز
حلول سال 1391
نوشته شده توسط M.S در ساعت 21:50

حلول سال 1391

پیشاپیش آمدن بهارونوروزباستانی برهمه مبارک:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه نوروز
آلبوم جدیدمحسن چاوشی «پرچم سفید»
نوشته شده توسط M.S در ساعت 12:29
عیدی ویژه آقای خاص به هوادارانش در آستانه انتشار «پرچم سفید»

محسن چاوشی برای اولین بار در تلویزیون!
عیدی ویژه آقای خاص به هوادارانش در آستانه انتشار «پرچم سفید»
محسن چاوشی برای اولین بار در تلویزیون!

موسیقی ما - بهمن بابازاده: آلبوم جدید محسن چاوشی در حالی امروز صبح در بازار موسیقی کشور منتشر شد که در روزهای گذشته اتفاقات و حاشیه‌های فراوانی در حول و حوش «پرچم سفید» بوجود آمده و هواداران این خواننده برای شنیدن دستپخت جدید چاوشی لحظه شماری می‌کنند. این آلبوم در سکوت کامل تهیه و تولید شد و بدون کوچک‌ترین تبلیغاتی به یک باره از اوایل هفته جاری پوس‌تر چهار رنگ‌اش در فروشگاه‌های محصولات فرهنگی نصب شد تا اهالی موسیقی در غافلگیری  انتشار «پرچم سفید» گیر بیفتند. در اوج این جار و جنجال‌ها، محسن چاوشی در گفتگو با خبرنگار ما از حضورش در تلویزیون برای اجرای ویژه برنامه سال تحویل برای شبکه دو سیما خبر داد تا در فاصله کمی پس از خبر انتشار بی‌سر و صدای آلبوم‌اش، دومین غافلگیری او جامعه موسیقی پاپ را تحت الشعاع قرار دهد.


 «پرچم سفید» پنج امین آلبوم چاوشی پس از، یه شاخه نیلوفر، حریص، ژاکت و سنتوری است که چاوشی آنرا این بار با تیمی جدید تهیه و تولید کرده و بر خلاف همیشه این بار هیچ دمویی از این آلبوم قبل از انتشار منتشر نشد تا هیچ کس از محتوای کلی آن تا لحظه انتشار خبری نداشته باشد.

  • آلبوم قبلی؟
خبر‌ها و گزارش‌ها حاکی از آن بود که چاوشی آلبوم پرچم سفید را از ادغام آلبوم «من خود آن سیزده‌ام» با چند قطعه جدید، تولید کرده است و قرار است در اختیار طرفدارانش قرار دهد. اما خود چاوشی با قاطعیت این خبر را تکذیب و از انتشار آلبوم «من خود آن سیزده‌ام» در شهریور سال بعد خبر داد.

  • خبر ویژه
در حالی که پیش بینی می‌شد چاوشی با انتشار آلبوم‌اش مورد توجه رسانه‌ها قرار بگیرد و باز هم از دسترس خارج شود، این خواننده با رو کردن یک آس دیگر برای هوادارانش نشان داد که چقدر در جلب توجه بازار مهارت دارد و می‌تواند نبض آنرا در دست بگیرد. چاوشی گفت: «احسان علیخانی شخصیت جالبی دارد و به همین دلیل تصمیم گرفته‌ام امسال در ویژه برنامه سال تحویلی که از شبکه دو با اجرای این مجری پخش می‌شود حضور داشته باشم. تیتراژ اول و آخر این برنامه به عهده من است و می‌خواهم با دستی پر، هواداران‌ام را برای عید غافلگیر کنم.»

  • تلویزیون؟
در سالهای گذشته و در مراسم و برنامه‌های ویژه سال تحویل همه ساله شاهد حضور چهره‌های سر‌شناس پر طرفداری در تلویزیون بوده‌ایم که در برخی اوقات حتی به اجرا‌های زنده ستاره‌های پاپ (مثل اجرای زنده فرزاد فرزین و بهنام صفوی و علی اصحابی یا اجرای زنده بنیامین) نیز ختم می‌شد که با استقبال گسترده اهالی موسیقی رو به رو می‌شد. باید نشست و منتظر ماند که حضور محسن چاوشی برای اولین بار در تلویزیون و در تیتراژ برنامه سال تحویل چقدر می‌تواند مخاطبان‌اش را پای شبکه دو سیما بنشاند.


تنهایی
نوشته شده توسط M.S در ساعت 20:13
 
چه رسم جالبی است،
محبتت را میگذارند پای احتیاجت،
صداقتت را میگذارند پای سادگیت،
سکوتت را میگذارند پای نفهمیت،
نگرانیت را میگذارند پای تنهاییت،
                                              ... ... ... و وفاداریت را پای بی کسیت،
                                                               و آنقدر تکرار میکنند که خودت
                                                               باورت میشود که تنهایی و بی کس و محتاج....!!!

 


:: موضوعات مرتبط: مطالب کوتاه خواندنی
دليل توجه به فروغ و روشن كردن‌ آتش
نوشته شده توسط M.S در ساعت 15:15

دليل توجه به فروغ و روشن كردن‌ آتش

نگويي كه آتش پرستان بَدند
 پرستندگان پاك يزدان بُدند                        
                           "فردوسي"

فروغ به معني نور و روشنايي است ، بر اساس تعليمات زرتشت از آتش (8) كه يكي از مخلوقات اهورا مزدا ميباشد نيز نشات مي گيرد .بر خلاف يك تصور نا بجا تقديس آتش نه به دليل پرستش آن كه در واقع نوعي نشانه و اثر از روشنايي و حقيقت اهورا مزدا ميباشد و نقشي كنايه اي دارد .
 

 

در زمان ايران باستان و همچنين پيروان امروزي آيين بهي(زردشتي) از آنجا كه براي اهورا خالق مطلق گيتي سمت و سويي جغرافيايي و مادي قائل نيستند هر جا كه فروغي ديده شود آن را نشانه اي صوري از وجود روشنايي و حقيقت و وجود اهورا مزدا مي دانند ، از اين روست كه در هنگام نماز رو به فروغ نماز مي گذارند .

در تعليمات آيين بهي انگره مينو ( از دو بخش انگره + مينو تشكيل ميشود انگره به معني فشرده و خلل رساني است و مينو از «من» مي آيد كه در زبان سنسكريت به معني دانش است ) سبب بدي و زشتي و پليدي در تاريكيست و در نقطه مقابل آن سپنتا مينو * ( از دو بخش سپنتا + مينو تشكيل شده در اينجا سپنتا به معناي سود رساني و مينو هم معني قبل است ) قرار دارد كه سبب خير و خوبي و نيكيست و در روشنايي و فروغ جاودان قرار دارد .

همچنين آتش در زمان باستان داراي خاصيت ضد عفوني و در واقع از بين برنده بيماري و بدي بوده كه اينها همه به خواست اهورا مزدا بدست انگره مينو توليد ميشدند .
از اين جهت و دلايل ديگر براي تقديس آتش است كه در آيين باستاني ايران آتش تقديس ميشده و اكثر مراسم و جشن ها با حظور آتش بر گزار ميشده و مي شود .
 
البته دليل ديگري نيز وجود دارد و آن آتشي است كه زرتشت با خود به همراه داشته و بي دود بوده ، بحث در مورد آن آتش از حوصله اين نوشت خارج است ، براي مطالعه بيشتر رجوع شود به كتاب فروغ زردشتي

 

9: برگرفته از كتاب فروغ مزديسني ، تاليف ارباب كيخسرو شاهرخ ، تهران – 1380:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه چهارشنبه سوری
چهارشنبه آخر سال ( چهار شنبه سوري )
نوشته شده توسط M.S در ساعت 13:4

چهارشنبه آخر سال ( چهار شنبه سوري )

يکي از آيينهاي نوروزي امروز - که بايستي آميزه اي از چند رسم متفاوت باشد - " مراسم چهارشنبه سوري " است که در برخي از شهرها آن را چهارشنبه آخر سال  گويند.  دربارهً چهارشنبه سوري، کتاب ها و سندهاي تاريخي، مطلبي يا اشاره اي نمي يابيم و تنها در اين قرن اخير، يا دقيق تر، در اين نيم قرن اخير است که مقاله ها و پژوهشهاي متعددي در اين باره منتشر شده و يا در نوشته هاي مربوط به نوروز به چهارشنبه سوري نيز پرداخته اند.  

برگزاري چهارشنبه سوري، که در همهً شهرها و روستاهاي ايران سراغ داريم، بدين صورت است که شب آخرين چهارشنبهً سال ( يعني نزديک غروب آفتاب روز سه شنبه )، بيرون از خانه، جلو در، در فضايي مناسب، آتشي مي افروزند، و اهل خانه، زن و مرد و کودک از روي آتش مي پرند و با گفتن : " زردي من از تو، سرخي تو از من "، بيماري ها و ناراحتي ها و نگراني هاي سال کهنه را به آتش مي سپارند، تا سال نو را با آسودگي و شادي آغاز کنند. تا زماني که از ظرف هاي سفالين چون، کاسه و بشقاب و کوزه، در خانه استفاده مي شد، پس از خانه تکاني، کوزهً کهنه اي از پشت بام خانه به کوچه مي انداختند؛ کوزه اي که در آن آب و چند سکه ريخته بودند. اسفند دود کردن و آجيل خودرن، فال گرفتن، " فال گوش " ( در کوي و گذر به حرف عابران گوش دادن و از مضمون آن ها براي نيت خود تفاًول زدن. ) و " قاشق زني " ( معمولا زنان روي خود را مي پوشانند و با قاشق، يا کليد به خانه ها در مي زنند، صاحب خانه شيريني، ميوه و يا پول در ظرف آنها مي گذارد. ) نيز از باورها و رسم هايي است که به ويژه در بين نوجوانان، هنوز به کلي فراموش نشده است؛ و اين رسم ها و باورها در شهرهاي مختلف با يکديگر متفاوت اند. :: موضوعات مرتبط: ویژه نامه چهارشنبه سوری
مراسم چهارشنبه سوري
نوشته شده توسط M.S در ساعت 12:58

مراسم چهارشنبه سوري 

 

بوته افروزي 

 

در ايران رسم است كه پيش از پريدن  آفتاب، هر خانواده بوته هاي خار و گزني را كه از پيش فراهم كرده اند روي بام يا زمين حياط خانه و يا در گذرگاه در سه يا پنج يا هفت «گله» كپه مي كنند. با غروب  آفتاب و نيم تاريك شدن آسمان، زن و مرد و پير و جوان گرد هم جمع مي شوند و بوته ها  را آتش مي زنند. در اين هنگام از بزرگ تا كوچك هر كدام سه بار از روي بوته هاي  افروخته مي پرند، تا مگر ضعف و زردي ناشي از بيماري و غم و محنت را از خود بزدايند  و سلامت و سرخي و شادي به هستي خود بخشند. مردم در حال پريدن از روي آتش ترانه هايي  مي خوانند.

زردي من از تو ، سرخي تو از من 

غم برو شادي بيا ، محنت برو روزي بيا 

اي شب چهارشنبه ، اي كليه جاردنده ، بده مراد بنده 

 

خاکستر چهارشنبه سوري، نحس است، زيرا مردم هنگام پريدن از روي آن، زردي و یيماري خود را، از راه جادوي سرايتي، به آتش مي دهند و در عوض سرخي و شادابي آتش را به خود منتقل مي کنند. سرود "زردي من از تو / سرخي تو از من"

هر خانه زني خاكستر را در خاك انداز جمع مي كند، و آن را از خانه بيرون مي برد و در سر چهار راه، يا در آب روان مي ريزد. در بازگشت به خانه، در خانه را مي كوبد و به  ساكنان خانه مي گويد كه از عروسي مي آيد و تندرستي و شادي براي خانواده آورده است.
در اين هنگام اهالي خانه در را به رويش مي گشايند. او بدين گونه همراه خود  تندرستي و شادي را براي يك سال به درون خانه خود مي برد. ايرانيان عقيده دارند كه با افروختن آتش و سوزاندن بوته و خار فضاي خانه را از موجودات زيانكار مي پالايند و ديو پليدي و ناپاكي را از محيط زيست دور و پاك مي سازند. براي اين كه آتش آلوده   نشود خاكستر آن را در سر چهارراه يا در آب روان مي ريزند تا باد يا آب آن را با خود  ببرد.

  ادامه مطلب راازدست ندید:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه چهارشنبه سوری
چهارشنبه سوري
نوشته شده توسط M.S در ساعت 12:54

چهارشنبه سوري 

يکی از آئينهای سالانه ايرانيان چهارشنبه سوری يا به عبارتی ديگر چارشنبه سوری است. ايرانيان آخرين سه شنبه سال خورشيدی را با بر افروختن آتش و پريدن از روی آن به استقبال نوروز می روند.

 

چهارشنبه سوري، يک جشن بهاري است که پيش از رسيدن نوروز برگزار مي شود.


مردم در اين روز برای دفع شر و بلا و برآورده شدن آرزوهايشان مراسمی را برگزار می کنند که ريشه اش به قرن ها پيش باز می گردد.

 

 مراسم ويژه آن در شب چهارشنبه صورت می گيرد برای مراسم در گوشه و کنار کوی و برزن نيز بچه ها آتش های بزرگ می افروزند و از روی آن می پرند و ترانه (سرخی تو از من ، زردي من از تو ) می خوانند.

 

 

ظاهرا مراسم چهارشنبه سوری برگرفته از آئينهای کهن ايرانيان است که همچنان در ميان آنها و با اشکال ديگر در ميان باقی بازماندگان اقوام آريائی رواج دارد.

اما دکتر کورش نيکنام موبد زرتشتی و پژوهشگر در آداب و سنن ايران باستان، عقيده دارد که چهارشنبه سوری هيچ ارتباطی با ايران باستان و زرتشتيان ندارد و شکل گيری اين مراسم را پس از حمله اعراب به ايران می داند.

 

 

در ايران باستان هفت روز هفته نداشتيم.در ايران كهن هر يك از سي روز ماه، نامي ويژه دارد، كه نام فرشتگان است. شنبه و يکشنبه و... بعد از تسلط اعراب به فرهنگ ايران وارد شد. بنابراين اينکه ما شب چهارشنبه ای را جشن بگيريم( چون چهارشنبه در فرهنگ عرب روز نحس هفته بوده ) خودش گويای اين هست که چهارشنبه سوری بعد از اسلام در ايران مرسوم شد."

 

"برای ما سال ۳۶۰ روز بوده با ۵ روز اضافه ( يا هر چهار سال ۶ روز اضافه ). ما در اين پنج روز آتش روشن می کرديم تا روح نياکانمان را به خانه هايمان دعوت کنيم."

 

"بنابراين، اين آتش چهارشنبه سوری بازمانده آن آتش افروزی ۵ روز آخر سال در ايران باستان است و زرتشتيان به احتمال زياد برای اينکه اين سنت از بين نرود، نحسی چهارشنبه را بهانه کردند و اين جشن را با اعتقاد اعراب منطبق کردند و شد چهارشنبه سوری."

بخش كردن ماه به چهار هفته در ايران ،پس از ظهور اسلام است و شنبه و يك شنبه و دوشنبه و ........ناميدن روز هاي هفته از زمان رواج آن .شنبه واژه اي سامي و درآمده به زبان فارسي و در اصل "شنبد" بوده است.

 


"سور "در زبان و ادبيات فارسي و برخي گويش هاي ايراني به معناي "جشن"،"مهماني"و "سرخ" آمده است:: موضوعات مرتبط: ویژه نامه چهارشنبه سوری
عکس هفته:چهارشنبه سوری
نوشته شده توسط M.S در ساعت 12:40

عکس هفته:چهارشنبه سوری:: موضوعات مرتبط: عکس هفته، ویژه نامه چهارشنبه سوری
دانلودآهنگ بسیارشنیدنی متاسفم ارات
نوشته شده توسط M.S در ساعت 12:55

آهنگ بسیارشنیدنی متاسفم ارات

باصدای محمدامین غلامیاری

باهمراهی ایوب قلعه

 دانلود باکیفیت اصلی 

http://axgig.com/images/63208087693159604415.jpg

پخش از اینترنت سروش هرسین


ساعت دقیقاچنده؟
نوشته شده توسط M.S در ساعت 12:36
ازگوگل بپرسیدساعت دقیقاچنده؟

شاید براتون پیش اومده باشه که ساعت سیستمتون اشتباه باشه و بخواهید بدانید ساعت کامپیوترتون رو به صورت دقیق تنظیم کنید . و یا اینکه یکی از بستگان شما در یکی ازکشورهای دیگه زندگی می کنه و بخواهید بدونید که هم اکنون اونجا ساعت چنده …

 

اما قصد معرفی روشی را داریم که شما قادرید تنها با استفاده از سایت گوگل که همیشه از آن به عنوان جستجوهای اینترنتی استفاده می کنید بتوانید ساعت دقیق هر مکان از کره خاکی را بدانید !:: موضوعات مرتبط: مطالب کوتاه خواندنی
نام جاوید وطن
نوشته شده توسط M.S در ساعت 9:43
نام جاوید وطن
صبح امید وطن
جلوه کن در آسمان
همچو مهر جاودان
وطن ای هستی من

شور و سرمستی من
جلوه کن در آسمان
همچو مهر جاودان
بشنو سوز سخنم
که همآواز تو منم
همه جان و تنم
وطنم، وطنم، وطنم، وطنم

بشنو سوز سخنم
که نوا گر این چمنم
همه جان و تنم
وطنم، وطنم، وطنم، وطنم
همه با یک نام و نشان
به تفاوت هر رنگ و زبان
همه با یک نام و نشان
به تفاوت هر رنگ و زبان
همه شاد و خوش و نغمه زنان
ز صلابت ایران جوان
ز صلابت ایران جوان
ز صلابت ایران جوان

 دانلودآهنگ نام جاویدوطن


سوز و سرما
نوشته شده توسط M.S در ساعت 17:47
کسی در این سوز و سرما دستــهایت را نمی گیرد.
در جیبــــت بـــگذارشان،
شاید ذره ای خاطره ته جیبت مانده باشد،
که هنوز هم گرم است

 

____________________$$$$___$$$$
__________________$$$$$$$_$$$$$$
_________$$$$$$$$$$$$$$$$$__$$$$
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$__$$$$
____$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
___$$$_$$_$$$$$$$$$$$$$$$$_$$$$$
__$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$ش$$$$$$$$
__$$$_$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$_$$$
__$$$_$$_$$$$$$$$____$$$$
_$$$$$_$$$$$$$$$$$
_$$$_$$_$$$$$$$$$$
_$$$_$$_$$$$$$$$$$
_$$$_$$_$$$$$$$$$$$
$_$$$$$$__$$$$$$$$$
$_$$$$$$___$$$$$$$$
_$$$$$$$$$__$$$$$$$
$_$$$$$$$$___$$$$$$
$$_$$$$$$$$___$$$$$
$$$_$$$$$$$$__$$$$$$
_$$$_$$$$$$$$$_$$$$$
$$$$$ __$$$$$$$$_$$$$
$$$$$$$ __$$$$$$$$$__$
$_$_$$$$$__$$$$$$$$$_$$$$
$$$__$$$$$__$$_$$$$$$$_$$$$
$$$$$$_$$__$$$$$$$$$$$$$$$
_$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$$$$
__$$$$$__$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$__$$$__$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$____$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$____$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$__________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$____________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$______________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$_______________$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$_______________$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$____________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
__________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$__$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$__$$$$$$$$$$$$$____$$$$$$$$$$
_$$$__$$_$$________$$$$$$$$$$$
_$$$_$$_____________$$$$$$$$$$
_$$_$$______________$$$$$$$$$$
_$$$$________________$$$$$$$$$$
_$$$$________________$$$$$$$$$$
__$$$_________________$$$$$$$$$
$_____________________$$$$$$$$$
$____________________$$$$$$$$$$
$____________________$$$$$$$$$$$
$____________________$$$$$$$$$__$$$$$
$___________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$
$____________________$$$$$__$$$$$$$$:: موضوعات مرتبط: مطالب کوتاه خواندنی
«جدایی نادر از سیمین» برنده اسکار شد +تصاویر
نوشته شده توسط M.S در ساعت 19:15
«جدایی نادر از سیمین» برنده اسکار شد
فیلم «جدایی نادر از سیمین»، ساخته اصغر فرهادی، عنوان بهترین فیلم خارجی جایزه اسکار را از آن خود کرد تا افتخاری بزرگ نصیب سینمای ایران شود.

به گزارش «تابناک»، اصغر فرهادی لحظاتی ، جایزه بهترین فیلم خارجی زبان اسکار را از «ساندرا بولاک» دریافت کرد. این برای دومین بار بود که فیلمی از ایران به مرحله نهایی کسب جایزه اسکار رقابت می‌کرد، ولی نخستین فیلمی است که این جایزه را دریافت می‌کند.

اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه دقایقی را برای حضار سخنرانی کرد. او سخنرانی‌اش را با «سلام به مردم سرزمینم» آغاز کرد. 

وی همچنین گفت: در این لحظه، بسیاری از ایرانیان در سراسر دنیا ما را می‌بینند و من گمان می‌کنم همه آنان خوشحال هستند. 

فرهادی همچنین گفت: در زمانه ای که همه سیاستمداران با نام کشورشان از جنگ سخن می‌گویند، ایران با نام فرهنگ غنی و تمدن درخشان خود با همه دنیا سخن می‌گوید.

اصغر فرهادی، سخنانش را این گونه به پایان برد که با افتخار تمام، این جایزه را به مردم کشورم تقدیم می‌کنم که به رغم وجود دشمنی‌ها، به همه فرهنگ‌ها و تمدن‌ها احترام می‌‌گذارند.

لیلا حاتمی، شهاب حسینی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، علی‌اصغر شهبازی، بابک کریمی، شیرین یزدان‌بخش، کیمیا حسینی و مریلا زارعی در «جدایی نادر از سیمین» بازی می‌کنند.

افزون بر این، «جدایی نادر از سیمین» برای بخش فیلم‌نامه غیر اقتباسی هم نامزد دریافت جایزه بود که اسکار در این بخش به فیلم نامه فیلم «نیمه شب» در پاریس وودی آلن رسید.

«کله‌شق»، ساخته میشائیل آر. روسکام از بلژیک؛ «پانویس» ساخته جوزف سدار از رژیم صهیونیست؛ «در تاریکی» ساخته آنی‌یژکا هولاند از لهستان و «آقای لازار» ساخته فیلیپ فالاردو از کانادا، دیگر نامزدهای جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌ زبان بودند.

مراسم اعطای جوایز اسکار 2012 از ساعت 5 صبح روز دوشنبه در «کداک تیه‌تر» لس آنجلس در حال برگزاری است.

:: موضوعات مرتبط: مطالب کوتاه خواندنی
عکس هفته-جایزه اسکار(براي اولين بار اعطاي جايزه اسكار به يك ايراني
نوشته شده توسط M.S در ساعت 11:27

جایزه اسکاربرای درخشش یک ایرانی در شب فرانسوی

 فیلم جدایی نادرازسیمین نامزد بهترین فیلم غیرانگلیسی و نیز بهترین فیلمنامه بود. جدایی فرهادی در بخش بهترین فیلمنامه، نتوانست جایزه بگیرد و این جایزه به وودی آلن رسید.
فرهادی پس از گرفتن جایزه اسکار، خطاب به حاضران در مراسم هم گفت: سلام به مردم خوب سرزمینم. الان ایرانی های زیادی در سرتاسر دنیا نشسته اند و مراسم را نگاه می کنند. آنها خوشحالند. نه فقط به خاطر این جایزه و سینما بلکه بیشتر به این خاطر که در روزگاری که دائم حرف جنگ است و سیاست، نام ایران همراه فرهنگ است. فرهنگی کهن کشورم زیر غبار سیاست پنهان شده واین جایزه را به مردم کشورم تقدیم می کنم که به همه فرهنگ ها و تمدن ها احترام می گذارند.


:: موضوعات مرتبط: عکس هفته
سردرگم
نوشته شده توسط M.S در ساعت 19:22
سردرگم

بی اختیار شروع به نوشتن میکنم. بدون اینکه موضوع خاصی تو ذهنم باشه
 فقط دلم میخواد بنویسم.
 دلم بیشتر از همیشه گرفته، دلم بیشتر از همیشه تنگه، دلم بیشتر از
همیشه کسیو میخواد که در کنارم نیست! هرچی فکر میکنم هیچ چیزی برای آروم کردن خودم
پیدا نمیکنم!  دعا میکنم،
 قدم میزنم، 
موسیقی گوش میکنم،
….. ولی بازم آروم نمیشم!!!

این روزا دنیام با همه روزای قبل از این فرق میکنه! این روزا خدا بهم
نزدیکتره، خیلی نزدیک، اما نمیدونم چرا باز احساس میکنم این روزا از همیشه
تنهاترم.این روزا قلبم خیلی تندتر از همیشه میتپه ، حتی صدای تپیدنش هم شنیده میشه! 

امروز داشتم دفتر خاطرات ۹ سالگیمو میخوندم! یه جایی نوشته
بودم:” خدایا دلم برات تنگ شده، منو ببر پیش خودت!” . این روزا چقدر حال
و هوای ۹ سالگیمو پیدا کردم.

دیگه حتی چیزی برای نوشتن هم به ذهنم نمیرسه. این روزا حتی ذهنم هم
حوصله ی همراهی منو نداره! این روزا احساس میکنم تو خلا زندگی میکنم!!!!!!!:: موضوعات مرتبط: مطالب کوتاه خواندنی
عکس هفته-غروب زادگاهم
نوشته شده توسط M.S در ساعت 17:46

عکس هفته-غروب زادگاهم:: موضوعات مرتبط: عکس هفته
كریم
نوشته شده توسط M.S در ساعت 10:19

درویشی تهیدست از كنار باغ كریم خان زند عبور می‌كرد.

چشمش به شاه افتاد با دست اشاره‌ای به او کرد.

كریم خان دستور داد درویش را به داخل باغ اوردند.

كریم خان گفت: این اشاره‌های تو برای چه بود؟

درویش گفت: نام من كریم است و نام تو هم كریم و خدا هم كریم. آن كریم به تو چقدر داده است و به من چی داده؟

كریم خان در حال كشیدن قلیان بود؛ گفت چه می‌خواهی؟

درویش گفت: همین قلیان، مرا بس است.

چند روز بعد درویش قلیان را به بازار برد و قلیان بفروخت. خریدار قلیان كسی نبود جز كسی كه می‌خواست نزد كریم خان رفته و تحفه برای خان ببرد. پس جیب درویش پر از سكه كرد و قلیان نزد كریم خان برد...

روزگاری سپری شد. درویش جهت تشكر نزد خان رفت.

ناگه چشمش به قلیان افتاد و با دست اشاره‌ای به كریم خان زند كرد و گفت: نه من كریمم نه تو. كریم فقط خداست، که جیب مرا پر از پول كرد و قلیان تو هم سر جایش هست !!!:: موضوعات مرتبط: داستان های کوتاه خواندنی
رازهای سلامتـی از زبـان دانشمنـدان ژاپنـی
نوشته شده توسط M.S در ساعت 19:42
رازهای سلامتـی از زبـان دانشمنـدان ژاپنـی
اگر به سلامت زیستی اهمیت می دهید و دوست ندارید به این زودیها گوهر ارزشمند سلامتی را از دست بدهید، فقط کافیست به آخرین دستاوردهای متخصصین مرکز ملی هدایت (ارتقاء) سلامت و رفتار شناسی توکیو توجه کنید!

آنها می گویند :


:: موضوعات مرتبط: مطالب کوتاه خواندنی
راههای جلوگیری از سفید شدن مو
نوشته شده توسط M.S در ساعت 16:24
راههای جلوگیری از سفید شدن مو

آیا می‌توان نسخه‌ای پیشنهاد کرد که موهای سفید را به موهای سیاه و شفاف تبدیل کند؟ آیا اساساً این فرآیند برگشت‌پذیر است یا خیر؟

در سال‌های نه چندان دور سفیدی مو فقط در افراد مسن مشاهده می‌شد، اما امروزه فراوان می‌بینیم که برخی جوانان موهای سفید زیادی در سر خود دارند. علت این زودرس بودن چیست؟ آیا می‌توان آن را به نوع تغذیه نسبت داد؟ آیا مصرف انواع و اقسام شامپوها و مواد تقویت‌کننده موضعی تأثیری بر بهبود این وضعیت دارد؟:: موضوعات مرتبط: مطالب کوتاه خواندنی
خانه‌ام ابری‌ست
نوشته شده توسط M.S در ساعت 20:14
/خانه ام ابری است/


خانه ام ابری است

یکسره روی زمین ابری است با ان

ازفرازگردنه – خرد و خراب و مست

باد می پیچد :

یکسره دنیا خراب از اوست

و حواس من :

ای نی زن . که تورا اوای نی برده است دور از ره – کجایی ؟

خانه ام ابری ست اما

ابربارانش گرفته است :

درخیال روزهای روشنم کزدست رفتندم –

من به روی افتابم

می برم درساحت دریا نظاره –

و همه دنیاخراب وخرد ازباد است-

وبه ره – نی زن که دایم می نوازد نی –

دراین دنیای ابراندود

راه خود را دارد اندر پیش :

                                  نیما یوشیج 1331

                                                  ..................................:: موضوعات مرتبط: اشعارنیمایوشیج
داغ دل
نوشته شده توسط M.S در ساعت 20:4
 

سراپا اگر زرد و پژمرده ايم
ولى دل به پائيز نسپرده ايم


چو گلدان خالى لب پنجره
پر از خاطرات ترك خورده ايم


اگر داغ دل بود، ما ديده ايم
اگر خون دل بود، ما خورده ايم


اگر دل دليل است، آورده ايم
اگر داغ شرط است، ما برده ايم


اگر دشنه ى دشمنان، گردنيم
اگر خنجر دوستان، گرده ايم


گواهى بخواهيد، اينك گواه
همين زخم هايى كه نشمرده ايم!


دلى سر بلند و سرى سر به زير
از اين دست عمرى به سر برده ايم 

قیصر امین پور:: موضوعات مرتبط: اشعارقیصر امین پور
مامورمرزی
نوشته شده توسط M.S در ساعت 19:52
مردی با دوچرخه به خط مرزی می رسد. او دو کیسه بزرگ همراه خود دارد. مامور مرزی می پرسد : «در کیسه ها چه داری». او می گوید (( شن )) .
مامور او را از دوچرخه پیاده می کند و چون به او مشکوک بود ، یک شبانه روز او را بازداشت می کند ، ولی پس از بازرسی فراوان ، واقعاً جز شن چیز دیگری نمی یابد. بنابراین به او اجازه عبور می دهد.


:: موضوعات مرتبط: داستان های کوتاه خواندنی، مطالب کوتاه خواندنی
تست خودشناسي از لحاظ رنگ
نوشته شده توسط M.S در ساعت 19:31
تست خودشناسي از لحاظ رنگ

شما درون‌گرا هستيد يا برون‌گرا؟ (بيشتر تنهايي را دوست داريد يا ارتباط با ديگران؟)


:: موضوعات مرتبط: آیا میدانید: که...، مطالب کوتاه خواندنی
هرچه کردم نشوم از تو جدا بدتر شد
نوشته شده توسط M.S در ساعت 13:37

 

هرچه کردم نشوم از تو جدا بدتر شد

از دل ما نرود مهر و وفا بدتر شد

مثلا خواستم اینبار موقر باشم

وبه جای تو بگویم  شما بدتر شد

آسمان وقت قرار من و تو ابری بود

تازه با رفتن تو وضع هوا بدتر شد

این متانت در دل سنگ تو تآثیر نکرد

بلکه بر عکس فقط رابطه ها بدتر شد

چاره دارو و دوا نیست که حال بد من

بی تو با خوردن دارو و دوا بدتر شد

روی فرش دل من جوهری از عشق تو ریخت

آمدم پاک کنم عشق تو را بدتر شد...

(شیرین صندوقی):: موضوعات مرتبط: مطالب کوتاه خواندنی
آواز عاشقانه
نوشته شده توسط M.S در ساعت 13:14

آواز عاشقانه  

 
آواز عاشقانه ی ما در گلو شکست


حق با سکوت بود ، صدا در گلو شکست


دیگر دلم هوای سرودن نمی کند

تنها بهانه ی دل ما در گلو شکستسربسته ماند بغض گره خورده در دلم

آن گریه های عقده گشا در گلو شکستای داد ، کس به داغ ِ دل ، باغ ِ دل نداد

ای وای ، های های عزا در گلو شکستآن روزهای خوب که دیدیم ، خواب بود

خوابم پرید و خاطره ها در گلو شکست«
بادا » مباد گشت و « مبادا » به باد رفت

«
آیا » ز یاد رفت و « چرا » در گلو شکستفرصت گذشت و حرف دلم ناتمام ماند

نفرین و آفرین و دعا در گلو شکستتا آمدم که با تو خداحافظی کنم

بغضم امان نداد و خدا . . . در گلو شکست 

 

قیصر امین پور:: موضوعات مرتبط: مطالب کوتاه خواندنی، اشعارقیصر امین پور
دلیل مردن زنبورها بعد از نیش زدن
نوشته شده توسط M.S در ساعت 11:32

دلیل مردن زنبورها بعد از نیش زدن

اگر شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که حداقل یک بار توسط زنبور گزیده شدید باید بدانید که تمام زنبور‌هایی که در یک کندو زندگی می‌کنند توانایی نیش زدن را ندارند بلکه تنها زنبور‌های کارگر هستند که نیش می‌زنند و پس از این اقدام می‌میرند.:: موضوعات مرتبط: آیا میدانید: که...، مطالب کوتاه خواندنی
زیبایی
نوشته شده توسط M.S در ساعت 19:26
دخترک طبق معمول هر روز جلوی کفش فروشی ایستاد و به کفش های قرمز رنگ با حسرت نگاه کرد بعد به بسته های چسب زخمی که در دست داشت خیره شد و یاد حرف پدرش افتاد ::: موضوعات مرتبط: داستان های کوتاه خواندنی، مطالب کوتاه خواندنی
خوشبختی چیست؟
نوشته شده توسط M.S در ساعت 19:21
خوشبختی چیست؟

كودكي از خدا پرسید: خوشبختی را کجا میتوان یافت؟

خدا گفت: آن را در خواسته هایت جستجو کن و از من بخواه تا به تو بدهم ...:: موضوعات مرتبط: داستان های کوتاه خواندنی، مطالب کوتاه خواندنی
زندگی
نوشته شده توسط M.S در ساعت 11:12

زندگی رسم خوشایندی است

زندگی بال و پری دارد با وسعت مرگ

پرشی دارد اندازه عشق

هرکجاهستم باشم

اسمان مال من است.

پنجره فکر هوا عشق زمین مال من است

چه اهمیت دارد گاه اگر می رویند

قارچ های قربت؟

من نمی دانم:: موضوعات مرتبط: اشعارسهراب سپهری


 
 

شارژ ايرانسل

فال حافظ